Saturday, 13 June 2009

Penguenler şampiyon!

NHL'de Pittsburg Penguins, Detroit Red Wings'i final serisinin yedinci ve son buluşmasında, deplasmanda 2-1 yenerek, Stanley Kupasının sahibi oldu.

En son 1992'de mutlu sona ulaşan Penguins, geçen yıl finalde kaybettiği rakibinden rövanşı da almış oldu.
Final serisinde 2-0 geriye düşen Penguins, önce 2-2'yi bulmuştu. Beşinci buluşmayı kazanan Detroit Red Wings bir kez daha öne geçmiş, ancak Penguins altıncı buluşmada seriyi eşitlemişti.

Son maçta penguins'den Maxim Talbot'un ikinci devrede gelen iki golüne, Red Wings Jonathan Ericsson'la karşılık verebildi ve rinkten 2-1 mağlub ayrıldı.

Penguins'in Rus oyuncusu Evgeni Malkin, 2008-2009 sezonunun en değerli oyuncusu seçildi.

Thursday, 11 June 2009

Kadın kuaförü kılıklı futbolcu geldiTrt 3 'te Avrupa'dan Futbol programının fırtına gibi estiği zamanlar. Romario, Stoitchkov, Guardiola'lı Barcelona, Vialli, Ravanelli'li Juventus, Baresi, Savicevic, Massaro'lu Milan'ın olduğu zamanlar. Abimle her hafta Avrupa'dan Futbolu izliyoruz. O bir takım seçiyor, ben de rakibini, dolayısıyla kral takımları zamanında o kapmış bana rakiplerini bırakmış. Real Madrid'de o günlerden bana kalmış olan bir takım. Tıpkı Inter gibi...

Ancak artık yol ayrımına gelmiş durumdayım zira futbolseverlik hayatım boyunca en nefret ettiğim oyuncuların başında gelen -Rio Ferdinand'ın önüne geçemez- Cristiano Ronaldo Real Madrid'e transfer oluyor. Futbolculuğunun Messi'nin yanına erişemeyeceğini düşünsem de çok büyük topçu olduğu aşikar. Ne var ki, bu adam yanında Mehmet Topuz benim nazarımda daha karakterli bir insan. Resimdeki görülen diğer futbolcu -ki adamın hası olduğunu düşünür ve saygı duyarım- Ricardo Kaka bile bu durumu kurtarmaya yetmiyor maalesef. Bu günden itibaren benim için Real Madrid sempatisi Cristiano Ronaldo gidene kadar bitmiştir. Kalbimdeki yeri bambaşka olan Atletico Madrid tribünlerinde Duhtbrahma'nın bana ayırdığı yerime geri dönüyorum ben. Eyvallah. Arrivederci. Adiós. Au revoir. Goodbye.